Menu

Wszystko o krótkich spodenkach męskich

26 kwietnia 2022 - Odzież sportowa

Krótkie spodenki były niegdyś wyłącznie domeną małych chłopców. Natomiast obecnie coraz więcej dorosłych mężczyzn ma w swojej szafie co najmniej jedną ich parę. Są idealne na lato, podczas upałów, w podróży i na wakacjach. Krótkie spodenki męskie zestawione z odpowiednimi dodatkami tworzyć mogą eleganckie, sportowe stylizacje

Jak dobrać krótkie spodenki męskie?

W krótkich spodenkach męskich chodzić może każdy pan, pod warunkiem, że wybierze krój, który będzie pasował do jego figury, dlatego na rynku dostępne są różne ich rodzaje i fasony. Spodenki męskie, które sięgają jedynie do połowy uda, powinno się zakładać jedynie do wyjścia na plażę lub basen. Spodenki męskie sięgające tuż przed kolano będą dobrym rozwiązaniem dla wysokich mężczyzn, którzy chcą optycznie skrócić swoją sylwetkę. Każdy z panów, który jest niski, ale ma umięśnione, wysportowane łydki, będzie dobrze wyglądał w spodenkach przed kolano. Mężczyznom, którzy mają bardzo szczupłe nogi a chcieliby je optycznie poszerzyć poleca się spodenki z mankietami.

Czym kierować się przy wyborze krótkich spodenek męskich?

Lato to pora roku, w której staramy się nosić na sobie jak najmniej rzeczy. Idealnym wyborem dla panów będą krótkie spodenki z materiału, który jest przewiewny, oddycha, a przy chodzeniu nie krępuje ruchów. Najlepiej sprawdzają się te, które uszyte są z bawełny z domieszką innych materiałów, dzięki którym spodenki te się nie gniotą.
Szczególną uwagę trzeba również zwrócić na rozmiar. Spodenki krótkie męskie powinny być dopasowane, ale nie obcisłe.

Co na górę do krótkich spodenek?

Krótkie spodenki są strojem uniwersalnym. Można je nosić na sportowo i śmiało łączyć z bawełnianymi podkoszulkami, bluzkami polo, w różnych wzorach i kolorach, albo z podkoszulkami, tak zwanymi bokserkami, idealnymi podczas upału.