Menu

Dlaczego idąc w góry warto zdecydować się na kurtki Patagonia?

7 maja 2022 - Bez kategorii, Sprzęt sportowy

Górskie wojaże są jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Same widoki w górach zapierają dech w piersiach, więc nic dziwnego, że tak wielu Polaków wybiera tę formę rekreacji. Nie można też zapomnieć, że spora część decyduje się na nią ze względu na to, że jest to aktywność fizyczna, która łączy w sobie turystykę oraz dbanie o swoje ciało. Do chodzenia po szlakach potrzebne jest spore doświadczenie, siła, ale również i odpowiednie wyposażenie. Nie mówimy tylko i wyłącznie o jedzeniu czy piciu, ale również i o stroju. Kurtki sprawdzają się idealnie w okresie jesienny, gdy temperatury potrafią spłatać figla, chociaż warto je zabrać do plecaka również latem. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego kurtki Patagonia będzie odpowiednie.

Ochrona przed zimnem

Jesienna pogoda lubi być kapryśna. Jeżeli nawet nie ma niskich temperatur, to jak najbardziej warto ubrać kurtkę, ponieważ jej najważniejszą zaletą jest to, że chroni nas przed niskimi temperaturami. Owszem, zdarzają się takie sytuacje jak padający deszcz, który sprawia, że powinniśmy mieć również ochronę na naszą głowę, a kurtki Patagonia z polar sportu to zapewniają. Należy pamiętać, że w wysokich partiach górskich jest zdecydowanie zimniej i kurtki muszą być szczelne i nie może być to byle jaki produkt, ponieważ możemy trafić potem do łóżka z powodu choroby. Założenie odzieży termoaktywnej będzie również dobrym rozwiązaniem.

Kurtki z membraną Gore-Tex są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli idziemy w góry. Są one wyposażone w masę kieszeni, dzięki czemu łatwiej jest nam pochować w nich najcenniejsze rzeczy. Nasz komfort podczas spacerów jest czymś nieodzownym, więc należy na to zwrócić naprawdę sporą uwagę. Jej dodatkowym atutem jest wewnętrzna poszewka, która dodatkowo chroni przed chłodem.

Lekkość kurtki

Idąc w góry z plecakiem należy pamiętać nie tylko o tym, żeby być dobrze przygotowanym, ale również o tym, żeby nasze ubrania było jak najlżejsze. Niestety, nie zawsze o tym pamiętają szczególnie amatorzy, który wybierają tańsze kurtki puchowe, a te z czasem zaczynają być prawdziwym przekleństwem, a nie żadną ochroną. Kurtki Patagonia są lekkie, dzięki czemu są praktycznie nieodczuwalne na ciele, a jednak zapewniają ciepło.

Lekkość kurtki ma spore znaczenie nie tylko wtedy, gdy mamy ją na sobie, ale również wtedy, gdy chowamy ją do plecaka. Nie dla każdego jest to oczywiste, że w razie ocieplenia chowamy ją do plecaka. Warto jednak mieć to na uwadze, ponieważ kurtka wtedy łatwo się składa i nie zajmuje tam wiele miejsca.