Menu

W jaki sposób można zabrać rowery na wakacje?

15 kwietnia 2022 - Sprzęt sportowy
W jaki sposób można zabrać rowery na wakacje?

Wakacje to fantastyczny czas na to, by skorzystać z pięknej pogody, dlatego też jest to świetny moment na wycieczki rowerowe. Warto zatem wiedzieć, jak można przewieźć bezpiecznie rowery w miejsce naszego urlopu tak, by można tam również pojeździć na szlakach rowerowych w otoczeniu przyrody. Zatem dobrze jest wiedzieć, jak wybrać bagażnik rowerowy, który pozwoli nam przetransportować samochodem nasze rowery.

Jak wybrać bagażnik rowerowy?

Jeśli chcemy, by nasze rowery były bezpiecznie zamontowane w rowerowym bagażniku, to trzeba dobrać taki model, który dopasuje się do samochodu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nie stanie się w trakcie jazdy. Do wyboru są takie typy bagażników jak: na dach, na hak oraz na klapę. Jeśli mamy bardzo wysoki samochód, to dobrze jest wybrać bagażnik na hak lub klapę, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że szczególnie za granicą zmieścimy się do każdego tunelu lub przejedziemy bez problemu pod każdym mostem. Należy też pamiętać, że rowery na dachu zwiększają opór powietrza, który może przeszkadzać podczas jazdy. Natomiast, gdy zdecydujemy się na bagażnik na hak lub na klapę, to mamy pewność, że bez problemu przejedziemy każdą drogę. Należy jednak mieć na uwadze, że mając rowery z tyłu samochodu, może być nieco ograniczona widoczność. Dlatego dobrze jest wypróbować różne modele bagażnika, by mieć pewność, że wybraliśmy właściwy model, który jest dostosowany do naszych potrzeb.

Czy bagażnik rowerowy zakłada się szybko?

Zależy, jaki model bagażnika wybierzemy. Najszybciej można założyć bagażnik na dach, gdyż wystarczy zamontować specjalne płozy, do których będziemy przytwierdzać rowery. Gdy będziemy montować bagażnik na hak czy klapę, to także nie powinno nam zejść z tym długo. Najtrudniej może być z montowaniem bagażnika na klapę w zależności od tego, jaki mamy model samochodu. Warto też dodać, że gdy nie jesteśmy pewni, czy damy radę zamontować prawidłowo taki bagażnik, to pracownicy na przykład w warsztacie samochodowym bez problemu go założą. Można również poprosić sprzedawcę o założenie bagażnika w sklepie, w którym kupowaliśmy taki sprzęt.

Gdzie można kupić bagażniki rowerowe?

Takie bagażniki są dostępne w różnych sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Niektóre modele samochodów mają już od razu zamontowane bagażniki, gdy kupujemy je na przykład w komisie lub w salonie. Dzięki temu, że jest taki wybór bagażników, to każdy znajdzie świetnie dopasowany model do swojego samochodu, również pod względem cenowym. Jest też bardzo ważne, by kupić w stu procentach sprawny bagażnik, przez co będziemy mieć pewność, że wszystko można bezpiecznie przewieźć.

Bagażniki rowerowe to fantastyczny gadżet, który warto mieć w swoim samochodzie. Dzięki temu można zabrać rowery dla całej rodziny na wakacje, przez co nie będziemy mieć żadnej przerwy w swoim hobby. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie na to, by nie zapełniać samochodu rowerami, zwłaszcza gdy nie mamy dużego auta. Dlatego też taka podróż z rowerami w specjalnym bagażniku jest o wiele przyjemniejsza j bezpieczniejsza.