Menu

Najlepsze Bcaa

8 września 2019 - Suplementacja
Najlepsze Bcaa

Każdy miłośnik siłowni zdaje sobie sprawę, jak ważne podczas treningów są aminokwasy bcaa. Aminokwasy te wspierają organizm nie tylko podczas naszego treningu, ale i po jego zakończeniu. Takie aminokwasy są idealnym uzupełnieniem diety dla osób aktywnych fizycznie oraz dla sportowców. Warto poznać ich właściwości oraz dowiedzieć się więcej o dobrych bcaa. 

Najlepsze bcaa – co warto wiedzieć o tych substancjach wspierających nasz organizm podczas treningów?

Bcaa pod względem chemicznym, to nic innego, niż kompleks aminokwasów rozgałęzionych, stworzony w proporcjach 2:1:1 (zawarte są tam następujące aminokwasy: l-leucyna:l-walina:l-izoleucyna). Te aminokwasy to aminikwasy egzogenne, czyli takie, które nie mogą być syntetyzowane w naszym organizmie, ale musza być dostarczone z zewnątrz. Rożne zagraniczne wyniki badań naukowych potwierdzają korzystny wpływ bcaa na  osoby aktywne fizycznie i proces treningu. Są one bardzo ważne w budowaniu masy mięśniowej i rozwoju fizycznym. 

Bcaa – co jeszcze warto o tym wiedzieć? Jakie informacje warto jeszcze poznać?

Bcaa w przeciwieństwie do innych aminokwasów wyróżniają się wyjątkową budową chemiczną, to znaczy posiadają specjalny,  rozgałęziony łańcuch alifatyczny. Co więcej, aminokwasy te są metabolizowane nie w wątrobie, tak jak pozostałe rodzaje aminokwasów, ale są metabolizowane przede wszystkim w naszej tkance mięśniowej. Inny metabolizm sprawia, że ich stosowanie jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, jeśli wyjątkowo intensywnie trenujemy.