Menu

Jakie medale wybrać?

14 listopada 2018 - Sprzęt sportowy

Medale jak powszechnie wiadomo mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też przed zakupem warto poważnie zastanowić się nad swoim wyborem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić porządne trofea sportowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na jakie produkty warto postawić.

Jaki medal jest najlepszy?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie najdroższe są medale tłoczone z indywidualnym nadrukiem. Ich wadą jest nie tylko wysoka cena, ale również czas realizacji, dlatego też warto wcześniej zamówić trofea, aby mieć je na czas. Większość firm dostępnych na rynku potrzebuje około 20 dni, aby przygotować profesjonalne medale (jak KajaSport). Jak łatwo się domyśleć cena w dużym stopniu uzależniona jest od nakładu. Wyprodukowanie jednego medalu na indywidualne zamówienie to wydatek rzędu 1000 zł. Przy 500 egzemplarzach za ten sam medal zapłacimy jednak 10 zł. Tak wysoka cena wynika przede wszystkim z bardzo drogiej metalowej matrycy.

O czym należy pamiętać?

Warto wspomnieć również i o tym, że medal tłoczony może być również malowany, dzięki czemu znacząco poprawia się jego wygląd. W dzisiejszych czasach do malowania większość firm używa zwykłej farby akrylowej, która w tym zadaniu sprawdzi się najlepiej. Jest to bardzo tania i szyba technika malowania. Jedyną wadą jest niestety krótka trwałość farby. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na medal, który jest malowany emalią i dodatkowo wypalany w piecu. Trofea malowane emalią nie tylko ładnie się prezentują, ale są bardzo trwałe.