Menu

Jaka jest dobra bieżnia do domu?

18 grudnia 2018 - Sprzęt sportowy

Bieżnie do biegania to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją dotychczasową sylwetkę. Porządna bieżnia przyda się przede wszystkim w sezonie zimowym, kiedy to z wiadomych przyczyn nie można biegać na świeżym powietrzu.

Jakie bieżnie wybrać do domu?

Dla początkujących i doświadczonych biegaczy najlepszym wyborem jest elektryczna bieżnia do domu, która zapewnia niesamowitą wygodę i bardzo wysoki komfort użytkowania. Urządzenia tego typu wyposażone są w specjalny silnik, który odpowiedzialny jest za napędzanie całego mechanizmu. Godne uwagi są nowoczesne bieżnie, które mają wbudowany komputer i specjalne plany treningowe. Dzięki możliwości śledzenia swoich treningów znacząco wzrasta motywacja.

Magnetyczne bieżnie

Na rynku dostępna jest także magnetyczna bieżnia do domu, która jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż wspomniana powyżej bieżnia elektryczna. W bieżniach magnetycznych silnik zastąpiony jest specjalnym kołem zamachowym, dlatego też o rozruch bieżni należy zadbać samodzielnie. Magnetyczne bieżnie są bardzo wytrzymałe, dlatego też jest to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci. Jeżeli silnik w bieżni elektrycznej się popsuje, to trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Do domu najlepszym wyborem są bieżnie, które można szybko złożyć, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i łatwiej je przenosić.