Menu

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

2 maja 2019 - Budowanie masy
Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Wiele osób ćwiczących i trenujących na siłowi szuka sposób na przyrost masy mięśniowej. Oczywiście najlepszym sposobem jest ciężki i systematyczny trening. Jest jednak kilka naturalnych sposób, które także mogą w tym pomóc. Jednym z nich jest stosowanie odpowiedni odżywek.

Odżywki na przyrost masy mięśniowej

Mowa tu oczywiście o odżywkach białkowych. Jest to produkt specjalnie przeznaczony właśnie dla sportowców, których celem jest przyrost masy mięśniowej. Odżywek białkowych na rynku jest wiele. Jednak za najlepsze uważa się te zawierające białka serwatkowe. Nie tylko skutecznie wpływają na przyrost masy mięśniowej, ale także redukują tkankę tłuszczową.

Stosowanie odżywki białkowej

Niezależnie od tego czy ktoś sport uprawia czy nie musi spożywać białko. Te bowiem bogate jest w aminokwasy, które odpowiedzialne są na rozwój tkanek organizmu. Ci natomiast, którym szczególnie zależy na przyroście masy mięśniowej sięgają po specjalne odżywki białkowe.

Wybór odżywki białkowej

Ważne jest to, aby odżywka białkowa została właściwie dobrana. Przy wyborze odpowiedniej odżywki zwrócić należy uwagę szczególnie na dwa kryteria. Mowa tu o przyswajalności oraz zawartości aminokwasów. W czasie redukcji najlepiej jest wybrać odżywkę zawierającą białko serwatkowe. Pomaga ono w redukcji tkanki tłuszczowej. W procesie budowy masy mięśniowej stosować należy kazeinę. Jeśli chodzi o aminokwasy to dobra odżywka zawierać powinna m.in. lizynę, walinę, metioninę, izoleucynę oraz treoninę. Ważne jest także, aby odżywka nie zawierała żadnych genetycznie zmodyfikowanych składników.