Menu

Czy monohydrat kreatyny jest skuteczny?

17 maja 2019 - Budowanie masy
Czy monohydrat kreatyny jest skuteczny?

Kreatyna to jeden z najczęściej przyjmowanych suplementów diety. Występuje ona pod postacią proszku lub tabletek. Skutkiem jej zażywania jest wzrost masy mięśniowej. Ważne jest jednak, aby była ona dawkowana w sposób właściwy.

Czym jest monohydrat kreatyny?

Monohydrat to najpopularniejsza forma kreatyny. Niesie z sobą trzy zalety. Po pierwsze jest łatwo przyswajalny. Po drugie nie jest drogi. I po trzecie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają przyjmować suplementy diety. Co ważne, przy prawidłowym dawkowaniu jest on całkowicie bezpieczny dla organizmu.

Jakie efekty?

Kreatyna pod postacią monohydratu przynosi bardzo dobre efekty. Skutecznie wpływa ona na wzrost masy mięśniowej. Dlatego jest to suplement diety przyjmowany przede wszystkim przez osoby trenujące sporty siłowe. Kreatyna pozytywnie wpływa także na zwiększenie wytrzymałości mięśni. Przede wszystkim dlatego, iż zapobiega ona ich kwasowości.

Prawidłowe dawkowanie

Generalnie zakłada się, że idealna dzienna dawna kreatyny do 5 g na dobę. Ważne jest, aby się tej dawni trzymać i nie robić tzw. skoków, czyli nagle zacząć przyjmować dużo wyższe dawki monohydratu kreatyny. Większego znaczenia nie ma natomiast pora kiedy suplement jest przyjmowany. Nie ma tu żadnych zaleceń czy ma być to robione rano czy wieczorem. Ważniejsze jest, aby codzienna dawka była taka sama.

Skutki uboczne

Jak już wspomniano kreatyna jest suplementem bezpiecznym. Zdrowa osoba nie musi obawiać się żadnych skutków ubocznych. Jeśli ktoś zauważy jakieś niepokojące objawy po zażyciu kreatyny, może to oznaczać ukryte problemy zdrowotne.