Menu

Czy warto kupować sprzęt serwisowy Toko?

9 maja 2022 - Bez kategorii
Czy warto kupować sprzęt serwisowy Toko?

Kiedy jeździmy na nartach to trzeba o nie odpowiednio zadbać, aby służyły one nam przez długie lata. Wiadomo, że w przypadku różnych rzeczy konserwacja jest bardzo ważna, dlatego należy też o narty odpowiednio dbać. Tutaj z pomocą przychodzi firma Toko, która ma w swoim asortymencie odpowiednie smary, dzięki którym utrzymamy dłuższą żywotność nart, ale też ich jakość nie będzie spadała zbyt gwałtownie.

Co zawiera zestaw sprzęt serwisowy Toko?

Kiedy zamówimy cały zestaw zawierający sprzęty serwisowy Toko https://www.krakowsport.pl/firm-pol-1382451813-Toko.html to znajdziemy w nim szczotki różnego rodzaju, skrobaki i woski, dzięki którym możemy zadbać odpowiednio o nasze narty. Dany zestaw może zawierać jeszcze inne przedmioty do nart, lecz te trzy są podstawowymi rzeczami, które pozwolą odpowiednio zadbać o jakość naszych nart. Przed nałożeniem wosku należy je odpowiednio wyczyścić za pomocą szczotek, aby nie było na nich żadnych zabrudzeń oraz pyłów.

Kiedy biegamy zawodowo na nartach to potrzebujemy wysokiej jakości smarów, aby uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. Kiedy jednak bieganie na nartach traktujemy bardziej rekreacyjnie to można kupować tańsze smary o trochę niższej jakości. W momencie, kiedy chcemy tylko dokonywać uzupełnienia powstałych wyżłobień w nartach to potrzebujemy tylko wosku, szczotek oraz skrobaków, aby dokładanie oczyścić to miejsce.

Historia sprzętu serwisowego Toko

Firma ta założona została już w 1916 roku. Dziesięć lat później syn założyciela firmy, czyli Alfred Tobler opracowuje pierwszy smar służący do nart. W 1948r podczas igrzysk w St Moritz firma ta odpowiadała za serwis oraz smarowanie nart jako oficjalny przedstawiciel firm, które zajmują się tą profesją.

W 2002 roku ta firma opracowuje 100 procentowo fluorowe smary w płynie. Zawodnicy startujący na przygotowanych nartach przez tą firmę dominują w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim.