Menu

Co warto wiedzieć o siodełkach rowerowych przed zakupem?

11 listopada 2022 - Sprzęt sportowy
Co warto wiedzieć o siodełkach rowerowych przed zakupem?

Osoby, które wiele godzin spędzają na rowerze doskonale wiedzą, jak ważne jest to, by sprzęt ten działał bez zarzutu. Dlatego też systematyczne wizyty w serwisie oraz dokupowanie odpowiednich akcesoriów jest niezwykle ważne. Co najchętniej rowerzyści wymieniają w swoich modelach? Jakie gadżety cieszą się obecnie największą popularnością?

Niezbędne oświetlenie rowerowe

Trzeba przyznać, że oświetlenie w rowerze jest niezwykle ważne. Niestety lampki, które producent dołącza fabrycznie do roweru nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. W takiej sytuacji dokupują oni lepsze oświetlenie, które gwarantuje nie tylko im, ale również innymi uczestnikom ruchu bezpieczeństwo na drodze. Tym bardziej że za porządne lampki np.: z trzema diodami LED, klient zapłaci nie więcej niż 50 – 100 zł.

Siodełka rowerowe na codzienne i dłuższe trasy

Ile osób narzeka na to, że jazda na rowerze nie daje im przyjemności? Być może wpływ ma na to właśnie niewygodne i źle dopasowane siodełko, które często znaleźć można w rowerach miejskich, w crossach, a nawet w dobrych rowerach górskich. Na rynku jest tak olbrzymi wybór rozmaitych siodełek rowerowych, że klienci z pewnością bez problemu znajdą idealny model dla siebie w dobrej cenie. Warto przede wszystkim jednak sprawdzić oferty dobrych sklepów z akcesoriami do rowerów lub skonsultować się z fachowcami z serwisów rowerowych. Takie siodełko wykonane jest przede wszystkim z miękkiego, żelowego materiału i posiada wgłębienia, dzięki którym rowerzyście jedzie się wygodnie i komfortowo (nawet na różnorodnym terenie).

siodełko rowerowe

Kask i inne przydatne akcesoria rowerzystów

Nie trzeba nikomu przypominać, jak ważny jest kask, dzwonek lub bidon przy rowerze. Z roku na rok producenci rozmaitych akcesoriów rowerowych zaskakują klientów coraz to ciekawszymi i modnymi dodatkami, które mogą być zastosowane praktycznie w każdym sprzęcie.