Menu

Petardy hukowe – co warto o nich wiedzieć?

14 kwietnia 2020 - Sprzęt sportowy
Petardy hukowe – co warto o nich wiedzieć?

Petardy hukowe to bardzo popularne wyroby pirotechniczne, których głównym zadaniem jest oczywiście imitowanie wybuchu pocisku albo bomby. Z praktycznego punktu widzenia petardy są rodzajem sztucznych ogni, które mogą wywoływać bardzo ciekawe efekty wizualne albo dźwiękowe.

Jak wygląda petarda?

Petardy hukowe bardzo często posiadają papierowy korpus, w którym to umieszcza się specjalną mieszaninę pirotechniczną. Ważną rolę odgrywa również sposób odpalenia petard hukowych. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić dwie najpopularniejsze metody. Pierwszą grupę stanowią tradycyjne petardy i fajerwerki lontowe, a drugą petardy na draskę. Pamiętać należy również i o tym, że petardy używane zgodnie z ich przeznaczeniem nie stanowią żadnego zagrożenia.

Rodzaje fajerwerków dostępnych na rynku

Petardy i fajerwerki dostępne są w wielu przeróżnych kombinacjach. Warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi sztucznymi ogniami, dzięki czemu będzie można wybrać najciekawsze modele, które zachwycą swoimi niesamowitymi efektami wizualnymi i dźwiękowymi. W Polsce cenione są przede wszystkim wyrzutnie i rakietnice. Są to najpopularniejsze wyroby pirotechniczne wielostrzałowe, które doskonale sprawdzą się podczas imprezy sylwestrowej.