Menu

Kursy RYA – czy warte swojej sławy?

11 października 2020 - Sporty wodne
Kursy RYA – czy warte swojej sławy?

Żeglarstwo to wspaniała pasja, która wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również posiadania odpowiednich kwalifikacji i certyfikatów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które pragną samodzielnego żeglowania na jachcie. Z takiego względu warto zadbać o profesjonalne szkolenia RYA?

Respektowane kursy

Niezależnie od tego, jakie są nasze umiejętności, należy sobie uświadomić, że regulacje dotyczące żeglugi na jachcie mogą być bardzo różne w poszczególnych krajach. Z tej prostej przyczyny każda osoba, która liczy na bezproblemowe wyczarterowanie jachtu za granicą, powinna zdobyć odpowiednie certyfikaty RYA, które w przeciwieństwie do wielu innych kursów dostępnych w Polsce są respektowane na całym świecie! W praktyce oznacza to, że osoba, która ukończyła m.in. kurs SRC, czy też profesjonalny kurs nawigacji może być pewna, że uzyskane uprawnienia oraz zaświadczenia będą w pełni respektowane w każdym miejscu na świecie.

The royal Yachting association

Warto również dokładniej wspomnieć i czym jest The Royal Yachting Association. Jest to jedna z najstarszych i uznanych na całym świecie brytyjskich organizacji zajmujących się profesjonalną działalnością szkoleniową obejmującą kursy z zakresu żeglarstwa. Przystępując do kursów i szkoleń organizowanych przez RYA można liczyć na znalezienie zarówno kursów kończących się uzyskaniem konkretnych uprawnień, jak i ogólnych szkoleń, których celem jest podniesienie kompetencji z zakresu żeglugi. Ciekawym przykładem takiego kursu może być kurs RYA Start Yachting.