Menu

Jaki namiot turystyczny wybrać?

9 marca 2020 - Sprzęt sportowy
Jaki namiot turystyczny wybrać?

Jaki namiot turystyczny wybrać? To spore wyzwanie dla początkującego turysty. Na początek warto się zastanowić, do czego taki sprzęt będzie nam potrzebny. Czy pasjonują nas samotne wypady w głuszę, a może interesują nas rodzinne wypady na kemping? Od wybranej przez nas aktywności zależy model, jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Idealna wielkość

Przestrzeń wewnątrz namiotu jest bardzo ważna. Od ilości dostępnego miejsca zależy nasz komfort w czasie naszego wyjazdu. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, zastanówmy się ile osób będzie przebywać razem pod jednym dachem. Dodatkowo pod uwagę musimy wziąć warunki pogodowe.

Pamiętajmy, że oprócz ludzi w namiocie znajdą się też bagaże. W czasie niezbyt sprzyjającej pogody ilość wolnego miejsca w środku może się dramatycznie zmniejszyć. Dlatego warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w przestronny przedsionek. Należy pamiętać również, że czym innym jest wymiar podłogi sypialni, a czym innym rzeczywista przestrzeń użytkowa. Miejsce przy ściankach to idealna przestrzeń do przechowywania naszych rzeczy, na przykład różnego rodzaju gadżetów elektronicznych.

Ile powinien ważyć nasz namiot?

Wszystko zależy od tego, czy będziemy go nosić na własnych plecach. Jeżeli naszą pasją są piesze wędrówki, to wybrany przez nas sprzęt powinien być jak najlżejszy. Natomiast w pozostałych przypadkach waga wybranego przez nas modelu nie jest aż tak istotna…

Podsumowując zanim zdecydujemy się na zakup wybranego modelu zastanówmy się, jaka aktywność w czasie wyjazdów jest nam zdecydowanie najbliższa. Wszak turystyka to dosyć szerokie pojęcie. Z namiotów różnego typu korzystają zarówno miłośnicy wypadów w leśną głuszę, jak i rodziny z małymi dziećmi. Weźmy też pod uwagę cenę wybranego sprzętu. Jeżeli interesują nas jedynie okazjonalne wypady za miasto to inwestycja w najdroższe modele naprawdę nie ma większego sensu. Sprawdzą się te ze średniej półki cenowej.

Natomiast jeśli jesteśmy wytwornymi podróżnikami, to zakup ekwipunku jest pozycją obowiązkową na naszej liście – polarsport.pl/sprzet-turystyczny/namioty.html .