Menu

Guma narciarska- jaką wybrać?

2 lutego 2022 - Sprzęt sportowy
Guma narciarska- jaką wybrać?

Guma narciarska spełnia niezwykle istotną funkcję. To od niej zależy bowiem, czy narciarz podczas szaleństwa na stoku będzie mógł przez cały czas utrzymać właściwą temperaturę ciała. Co więcej stanowi ona również solidne zabezpieczenie przed przemakaniem oraz w efektywny sposób odprowadza wilgoć i pot na zewnątrz. Tak więc guma narciarska jest podstawowym elementem wyposażenia narciarzy, jednak jak ją wybrać?

Jakie cechy powinna mieć dobra guma narciarska?

Guma narciarska przede wszystkim powinna stanowić idealną i precyzyjną odpowiedź na wszystkie wymagania narciarza, a także powinna być ona świetnie dopasowana do jego preferencji. Tak więc, jeśli narciarze zastanawiają się nad odpowiednim wyborem takiego kombinezonu, wówczas powinni oni zwrócić szczególną uwagę na to, czy dana guma zapewni im najwyższy komfort jazdy. Powinna ona być odporna na przemakanie, a także zapewnić odpowiedni poziom termoregulacji.

Produkt musi być wykonany z materiałów oddychających, by mógł swobodnie odprowadzać pot na zewnątrz. Zwykle rekomenduje się zakup gumy narciarskiej wyposażonej w zamki wodoodporne, a także takiej, która będzie idealnie przylegać do ciała i nie pozwoli, by przedostał się pod nią śnieg.

Nie można również zapomnieć od dobraniu gumy narciarskiej pasującej do wzrostu narciarza.

Jaką gumę narciarską wybrać dla dziecka?

Kiedy rodzice stoją przed wyborem odpowiedniej gumy narciarskiej dla swojego dziecka, powinni wystrzegać się błędu w postaci kupowania kombinezonu o rozmiar za duży. Jest to kluczowy błąd, który sprawi, że guma narciarska nie będzie mogła należycie spełniać swoich funkcji i na pewno przedostaną się pod nią spore ilości śniegu, co może skutecznie zniechęcić dziecko do dalszego szusowania po stoku.

Tak więc guma narciarska dla pociechy powinna być idealnie dopasowana do jej wzrostu, a także całkowicie nieprzemakalna. Warto również zwrócić uwagę na to, że gumy narciarskie dla dzieci mogą posiadać wiele kolorów i wzorów, co z pewnością przykuje uwagę młodych narciarzy.