Menu

Czy warto kupić trekkingowy plecak górski?

24 listopada 2020 - Sprzęt sportowy
Czy warto kupić trekkingowy plecak górski?

Góry to piękne i monumentalne miejsce, które zachwyca swoją potęgą oraz pięknem. Co jednak bardzo ważne, nie można wejść na szlak bez odpowiedniego przygotowania, ponieważ pomimo swojego piękna, góry są również śmiertelnie niebezpieczne. Odpowiedni bagaż, prowiant oraz ubrania są w stanie bezpieczeństwo w górach zapewnić na odpowiednim poziomie. Żeby jednak można było mieć ze sobą wszystko, co potrzebne, koniecznie najpierw trzeba wyposażyć się w odpowiedni plecak górski. Czy modele trekkingowe będą tu odpowiednie?

Trekkingowe plecaki górskie charakterystyka?

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o plecaki turystyczne (www.polarsport.pl/plecaki.html), bezsprzecznie najpopularniejsze oraz charakteryzujące się największą uniwersalnością są modele trekkingowe. Czym one są oraz jakie są ich wady, oraz zalety?
Plecaki trekkingowe występować mogą przede wszystkim w ogromnej ilości wersji. Nie tylko od strony rozmiaru, lecz również ilości kieszonek oraz komór. Mogą to być proste plecaki używane do noszenia do szkoły oraz duże, kilkudziesięciolitrowe modele. Są to plecaki bardzo mocne, względnie wygodne, a także posiadające bardzo dobre ceny, więc ich zakup nie będzie dla nikogo przeszkodą nie do przejścia.

Co zamiast plecaków trekkingowych?

W przypadku plecaków górskich często jednak trzeba nieco więcej niż tylko plecaka charakteryzującego się dużą pojemnością oraz sporą ilością przegródek i kieszonek. Równie istotne, a może nawet znacznie ważniejsze w przypadku plecaka używanego na górskim szlakach, jest jego wygoda i bezpieczeństwo podczas noszenia naprawdę ciężkiego bagażu. W takiej sytuacji bezsprzecznie idealnie sprawdzają się modele ze stelażem, który odbiera część naprężeń z kręgosłupa, a tym samym jest dla niego bezpieczniejszy i powoduje znacznie mniejsze zmęczenie, co podczas chodzenia po górach jest niezwykle istotną sprawą.