Menu

Ochraniacze na krocze, czyli suspensor

16 sierpnia 2018 - Sprzęt sportowy
Ochraniacze na krocze, czyli suspensor

Suspensor to nic innego jak popularne ochraniacze na krocze, które stosowane są przede wszystkim przez zawodników sportów walki. W sportach kontaktowych niestety może dojść do mniej lub bardziej nieprzyjemnych urazów genitaliów, dlatego też zawsze należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu.

Jak wyglądają ochraniacze suspensor?

Ochraniacze suspensor posiadają plastikową wymienną miseczkę, która umieszczana jest zazwyczaj w elastycznych spodenkach treningowych. Warto wspomnieć również i o tym, że zawodnicy K1 albo Muay Thay korzystają ze stalowych ochraniaczy, które zapewniają wyższy poziom ochrony. Ochraniacze zapinane są na specjalną taśmę, która oplatana jest wokół pasa zawodnika.

Najlepsze ochraniacze

W bardzo wielu sklepach sportowych można znaleźć suspensory, które ochraniają nie tylko genitalia, ale również podbrzusze. Tego typu ochraniacze wykonane są najczęściej z wysokiej jakości skóry syntetycznej albo różnorodnych materiałów naturalnych. Bardzo wielu organizatorów imprez sportowych wymaga zakładanie podczas walki ochraniaczy. Bez nich zawodnicy nie mogą być dopuszczeni do walki. Ochraniacze należy zakładać nie tylko podczas zawodów, ale również podczas treningów, gdzie najczęściej dochodzi do nieprzyjemnych uderzeń poniżej pasa. Aby suspensory spełniały swoje zadania muszą posiadać odpowiedni rozmiar, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać odpowiedni ochraniacz.