Menu

Buty Salewa – wszystko co musisz wiedzieć

4 sierpnia 2022 - Odzież sportowa
Buty Salewa – wszystko co musisz wiedzieć

Wybierając się na wycieczkę w góry, nawet, jeśli planowany szlak nie należy do bardzo wymagających, zalecane jest ubranie butów górskich. Gwarantują one wygodę i komfort wędrówki, a także mogą okazać się ratunkiem przed skręconą kostką lub innym urazem, o który w górach przecież nietrudno. Wśród butów trekkingowych wyróżniającą marką jest Salewa. Dlaczego buty Salewa są tak popularne i co mają do zaoferowania – wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Buty Salewa – stu procentowy komfort i brak odcisków

Pierwszą zaletą butów trekkingowej od firmy Salewa jest to, jak dobrze leżą one na stopie. W przeciwieństwie do większości obuwia górskiego, nie będą one obcierać i drażnić stóp zaraz po zakupie. Idealne dopasowanie buta do stopy możliwe jest dzięki technologii Climbing lacing. Sznurówki butów Salewa kończą się tuż przy czubku buta, co nie tylko dodaje im nietuzinkowego wyglądu, ale także sprawia, że nie będą one ani obcierać stopy, ani powodować jej nadmiernego ruszania się podczas wędrówki. Przed obtarciami, zwłaszcza podczas schodzenia z góry, chroni także technologia Flex Collar. Polega ona na umieszczeniu w tylnej części buta specjalnego kołnierza, którego zadaniem jest ochrona skóry na ścięgnie Achillesa.

Buty Salewa gwarancją bezpieczeństwa na szlaku

Producenci butów Salewa dużą uwagę przywiązują do niwelowania potencjalnych urazów podczas wędrówki górskiej. W swoich butach stosują między innymi system 3F. Zadaniem tej funkcji jest stabilizacja stopy za pomocą metalowej linki lub tasiemki z tyłu obuwia. Linka ta, po zasznurowaniu buta, naciska na okolice kostki i zapobiega nadmiernemu przemieszczaniu się stopy w trakcie chodzenia. Rozwiązanie te, wykorzystujące metalową linkę, gwarantuje stabilizacje stopy, nie rezygnując przy tym z elastyczności buta. Oprócz funkcji 3F, buty Salewa posiadają wkładki Ortholite. Są to wkładki, które posiadają dwie, bardzo pożądane cechy u butów górskich. Po pierwsze, są niesamowicie wytrzymałe – wkładki Ortholite niełatwo ulegają odkształcaniu i dużo czasu mija zanim zmieniają swoją objętość. Oprócz tego, wkładki te posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne – na ich powierzchni bakterie nie są w stanie się rozmnażać. Wartym wspomnienia elementem butów Salewa jest również wodoszczelna membrana gore-tex, która zapobiega przemaczaniu się obuwia. Błoto, kałuże lub nawet deszcz w czasie wędrówki będą o wiele mniej uciążliwe, jeżeli na stopach ma się buty tej właśnie marki – jeśli jesteś zdecydowany wpadnij na www.polarsport.pl.