Menu

Olimp Flex Power – siła kolagenu

9 sierpnia 2021 - Suplementacja
Olimp Flex Power – siła kolagenu

Kolagen jest to najbardziej powszechne białko występujące naturalnie w ludzkim organizmie. Występuje on m.in. w kościach i mięśniach. Niestety wraz z wiekiem zdolność do wytwarzania kolagenu maleje. Na jego produkcję ma również wpływ otyłość. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, a Twoje treningi są dość częste i wyczerpujące koniecznie pomyśl o swoich stawach.

Rola kolagenu w organizmie człowieka

Kolagen naturalnie wytwarzany przez organizm wspiera odbudowę ścięgien, stawów, chrząstek stawowych, wiązadeł, a także tkanki kostnej. Podczas odpowiedniej suplementacji kolagenu zmniejsza się również odczuwanie bólu związanego z uszkodzeniem stawów czy wiązadeł. Chroni on również narządy wewnętrzne oraz wspiera m.in. regenerację skóry. Kolagen przyczynia się również do przyspieszenia regeneracji po urazach, a także łagodzi bóle kostne, artretyczne i stawowe. Kolagen występuje również w skórze i to w znacznej ilości, bo w aż 60%. W niej pełni m.in. funkcje spowalniające procesy starzenia, zmniejsza stany zapalne skóry, poprawia krążenie, uelastycznia naskórek. Dlatego tak ważna jest jego odpowiednia suplementacja.

Składniki aktywne w suplemencie Olimp Flex Power

W suplemencie diety Olimp Flex Power https://swiatsupli.pl/regeneracja-stawow-olimp-flex-xpolde-360g/p3074 występuje wiele składników aktywnych wspomagających układ kostno-stawowy, a są to:

olimp flex power

Wymienione powyżej substancje czynne mają zbawienny wpływ na układ kostno-stawowy, ponieważ wspierają jego regenerację, a także pomagają zapobiegać urazom tego układu. Natomiast wszyscy wiedzą, że zdecydowanie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dawkowanie

Jeśli chodzi o częstotliwość spożycia Olimp Flex Power, to producent zaleca 1 porcję rozpuścić w 200 ml wody, jeden raz dziennie pomiędzy posiłkami.